Jobs IN Greece

Jobs are available, job opportunities

Office Clerks – reception Jobs

Main responsibilities

Reception and customer service

Patient/attendant and physician service

Scheduling medical appointments

Qualifications

Good use of the Greek language

Excellent computer knowledge

Excellent knowledge of English, knowledge of Arabic or French is desirable

Very good communication, responsibility, adaptability

Teamwork, consistency and adherence to rules

Ability to work in shifts

The company offers:

Full-time employment, fixed monthly salary,  continuous training, excellent working environment, development opportunities, free benefits and discounts for employees and their family members in the health services of our clinic

Nurses and assistants or practical nurses jobs

Relevant experience (desirable but not required)

Courtesy and team spirit

Full-time employment, fixed monthly salary, continuous training, excellent working environment, Development opportunities, free benefits and discounts for employees and their family members in the health services of our clinic

Storekeeper-Maintainer with his own motorbike

Organization and coordination of orders  Receipt and settlement of goodsWarehouse monitoring product control Qualifications required Good knowledge of the Greek languageMotorcycle license Basic computer knowledgeBasic knowledge of electrical and plumbing installationsTeamwork Consistency and responsibility

IF you are willing to do this job please send your CV at this e.mail address

[email protected]

Υπάλληλους Γραφείου – reception

Κύριες Αρμοδιότητες

Υποδοχή και εξυπηρέτηση πελατών

Εξυπηρέτηση ασθενών/συνοδών και ιατρών

Προγραμματισμός ιατρικών ραντεβού

Προσόντα

Καλή χρήση της ελληνικής γλώσσας

Άριστη γνώση Η/Υ

Άριστη γνώση Αγγλικής Γλώσσας, επιθυμητή η γνώση αραβικής ή γαλλικής γλώσσας

Πολύ καλή επικοινωνία, υπευθυνότητα, προσαρμοστικότητα

Ομαδικότητα, συνέπεια και τήρηση κανόνων

Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες

Η εταιρεία προσφέρει:

Πλήρη απασχόληση, σταθερές μηνιαίες αποδοχές, συνεχή εκπαίδευση, άριστο εργασιακό περιβάλλον, ευκαιρίες εξέλιξης, δωρεάν παροχές και εκπτώσεις στους εργαζόμενους  και τα μέλη της οικογένειάς τους στις υπηρεσίες υγείας της κλινικής μας

Νοσηλευτές -τριες και βοηθοί ή πρακτικούς νοσοκόμους

Σχετική προϋπηρεσία (επιθυμητή αλλά όχι απαραίτητη)

Ευγένεια και ομαδικό πνεύμα

Πλήρη απασχόληση, σταθερές μηνιαίες αποδοχές, συνεχή εκπαίδευση, άριστο εργασιακό περιβάλλον, Ευκαιρίες εξέλιξης, δωρεάν παροχές και εκπτώσεις στους εργαζόμενους  και τα μέλη της οικογένειάς τους στις υπηρεσίες υγείας της κλινικής μας

Αποθηκάριο-Συντηρητή με δικό του μηχανάκι

Οργάνωση και συντονισμός παραγγελιών

Παραλαβή και τακτοποίηση εμπορευμάτωνΠαρακολούθηση αποθήκης  έλεγχος προϊόντων Απαιτούμενα προσόντα Καλή γνώση της ελληνικής γλώσσαςΔίπλωμα για μηχανάκι Βασικές γνώσεις Η/ΥΒασικές γνώσεις ηλεκτρολογικών και υδραυλικών εγκαταστάσεωνΟμαδικότητα Συνέπεια και υπευθυνότητα